توان مصرفی برق کولر گازی 30000

کد خبر: 401    تاریخ: چهارشنبه، ۶ دي ۱۳۹۶ - ساعت ۲۱:۲۶:۴۲    بازدید: 13058

اگر به دنبال خرید کولر گازی هستید ولی نگران هزینه برق مصرفی کولر گازی می باشید، و قبل از خرید قصد دارید بدانید که کولر گازی چقدر برق مصرف می کند، پس این مقاله را تا انتها دنبال کنید. این مقاله به کوشش فروشگاه کولر گازی بانه تهیه شده است.

مفهوم کیلو وات ساعت
روی قبض برق خود، شما با واژه کیلو وات ساعت برخورد خواهید کرد. یک کیلو وات ساعت (kwh)  در واقع مقدار مصرف یک وسیله برقی ۱۰۰۰ واتی در مدت زمان یک ساعت است. مثلاً اگر ما ۱۰ عدد لامپ ۱۰۰ وات رشته ای را به مدت یک ساعت روشن کنیم، یعنی یک کیلو وات ساعت برق مصرف کرده ایم و در این صورت کنتور برق یک شماره می اندازد. یا اینکه اگر یک کولر گازی ۲۰۰۰ وات را نیم ساعت روشن کنیم، یعنی یک کیلو وات ساعت برق مصرف کرده ایم . پس هر شماره ای که کنتور می اندازد، یعنی یک کیلو وات ساعت برق مصرف شده است.

توان مصرفی برق کولر گازی 30000

 

همان طور که در تصویر بالا می بینید، در کنتورهای برق قدیمی، مقدار کیلو وات ساعت مصرفی به صورت یکسری اعداد روی کنتور نشان داده می شود و یک صفحه نقره ای گردان در داخل کنتور هست که به ازای هر ۳۷۵ دوری که میزند، یعنی شما یک کیلو وات ساعت برق مصرف کرده اید.

 

محاسبه قبض برق برای کنتورهای تک زمانه

دراینجا شما با نحوه محاسبه مصرف برق عمومی آشنا می شوید نه در مورد کولر گازی. اصطلاحاً به کنتورهای قدیمی که تصویر آنها را در بالا مشاهده کردید، کنتورهای تک زمانه می گویند. به این خاطر به آن تک زمانه گفته می شود چون در آنها هیچ زمان سنجی تعبیه نشده است و برق مصرفی در هر ساعتی از شبانه روز که مصرف شده باشد قابل تفکیک نیست. یعنی این کنتورها نمی توانند بفهمند که برق مصرف شده در ساعت های اوج بار بوده یا ساعت های کم باری. پس اگر کنتور برق شما از مدلهای قدیمی ست. تمام مصرف برق شما به صورت میان باری محاسبه خواهد شد.

به قبض زیر نگاه کنید. و مقدار کیلو وات ساعت مصرفی را روی آن پیدا کنید (مصرف کل دوره). این قبض برای یک کنتور تک زمانه صادر شده است.
 

توان مصرفی برق کولر گازی 30000

 

 

همان طور که در قبض برق بالا مشاهده می کنید، مصرف کل دوره طی ۵۶ روز، ۱۴۴ کیلو وات ساعت (kwh) بوده است. پس ما باید عدد ۱۴۴ را بر ۵۶ تقسیم کنیم و مقدار به دست آمده را در ۳۰ (تعداد روزهای ماه) ضرب کنیم تا متوسط مصرف ۳۰ روزه به دست آید. اگر ما این محاسبات را برای قبض بالا انجام دهیم، رقم به دست آمده ۷۷٫۱۴ کیلو وات ساعت (در یک ماه) خواهد بود.

آنگاه به جدولی که در میانه قبض بالاست نگاه کنید. این جدول را در پایین زوم کرده ایم تا بهتر ببینید.

توان مصرفی برق کولر گازی 30000

 

جدول بالا، جدول محاسبه پلکانی در پله های مصرف ۳۰ روزه است. یعنی طبق تصمیمی که بعد از یارانه ای شدن اتخاذ شد، کسانی که بیشتر برق مصرف کنند باید طبق جدول بالا هزینه چند برابری پرداخت کنند. دراین مقاله از توضیح بیشتر در این مورد خودداری می کنیم. چون قصد داریم توضیحات کلی در مورد مصرف برق کولر گازی 30000 را ارائه کنیم تا بتوانید به صورت سرانگشتی بتوانید هزینه برق مصرفی کولر گازی خود را محاسبه کنید.

 

هزینه برق مصرفی کولر گازی 30000

روی کولر گازی یک لیبل خورده است که مشخصات کولر گازی را نشان می دهد. یکی از این مشخصات توان مصرفی برق کولر گازی است که شما در هنگام خرید حضوری یا خرید کولر گازی بصورت تلفنی می توانید این مشخصات را فروشنده تقاضا کنید. به فرض مثال به لیبل زیر دقت کنید:

توان مصرفی برق کولر گازی 30000

حالا که شما نحوه پیدا کردن هزینه برق کولر گازی را متوجه شدید، بیاید با هم هزینه برق کولر گازی 30000 را برای مدت 10 ساعت در روز محاسبه کنیم، بنابراین ما ماهانه حدود 300 ساعت از کولر گازی خود استفاده کرده ایم:

در اینجا قصد داریم در مورد توان مصرفی و هزینه برق مصرفی کولر گازی 30000 را برای مدت زمان در 10 ساعت در روز و برای مدت یک ماه را محاسبه کنیم و فرمول آن به طریق زیر بدست خواهد آمد:

 

هزینه برق مصرفی کولر گازی = تعرفه برق × 10 ساعت × 30 روز × توان مصرفی کولر گازی به کیلووات ساعت

 

بنابراین کولر گازی ما با توجه هزینه برق روی قبض بالا حداقل 31200 تومان و حداکثر234000 تومان میزان هزینه دربرخواهد داشت. تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

 

مطالبی که شاید علاقه داشته باشید بخوانید:

توان مصرفی برق کولر گازی 18000

توان مصرفی برق کولر گازی 12000

توان مصرفی برق کولر گازی 30000

توان مصرفی برق کولر گازی 24000

8 حقیقت در مورد کولر گازی که شما از آن بی اطلاع هستید

کولر گازی اجنرال

کولر گازی ال جی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

محبوب ترین و بهترین نوع کولر گازی در ایران برحسب قیمت و کیفیت

مدهای مختلف کولر گازی و تاثیر آن بر هزینه برق

کولر گازی وستینگ هاوس

انواع سیستم های تهویه مطبوع و کولرهای گازی

کولر گازی وست پوینت بانه

کولر گازی اینورتر و تفاوت آن با کولر گازی غیر اینورتر

کولر گازی با موتور پیستونی بهتر است یا روتاری؟ انواع کمپروسورهای کولرگازی

کولر گازی هیتاچی

رادیاتور مسی در کولر گازی در مقابل رادیاتور آلومینیومی

کولر گازی تهران

کولر گازی کرج

کولر گازی قم

کولر گازی هندیجان

کولر گازی بندرعباس

کولر گازی گناوه

کولر گازی رشت

کولر گازی تبریز

کولر گازی اصفهان

کولر گازی شیراز

برنامه شبیه ساز ریموت کنترل کولر گازی گوشی های هوشمند

 

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip