کولرهای آبی گزینه مناسب تری برای مکان های گرم و خشک هستند

کد خبر: 399    تاریخ: سه شنبه، ۵ دي ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۱۸:۱۲    بازدید: 196

کولر گازی می تواند به طور قابل توجهی صورت حساب های برق را افزایش دهد که این یک واقعیت واضح برای بسیاری از مردم است، اما هنوز هم بسیاری از مردم خرید یک کولر گازی را ضروری می دانند. در حالی که ما می دانیم این واقعیت وجود دارد که درجه حرارت زمین کمی نسبت به قرن گذشته افزایش یافته است، و شکی نیست که زندگی بدون وجود کولر گازی سخت خواهد بود. برای مدت ها، مردم ایران، به خصوص کسانی که در هوای گرم و خشک زندگی می کنند، بیشتر از کولر های آبی استفاده می کردند. کولرهای آبی نه تنها اتاق را خنک می کردند، بلکه هزینه های برق را نیز پایین نگه می داشتند. با مصرف برقی در حدود یک دهم مقدار برقی که کولر گازی مصرف می کند، می توان گفت کولرهای آبی در مقایسه با کولرهای گازی جیب شما را خالی نمی کنند. بنابراین اگر فردی هستید نگران افزایش صورتحساب برق خود در اثر استفاده از کولر گازی هستید و شما در یک منطقه گرم و خشک زندگی می کنید، جایگزین کردن یک کولر آبی به جای کولر گازی می تواند به ساده ترین شکل باعث صرفه جویی در  مصرف انرژی باشد. این مقاله به کوشش فروشگاه کولر گازی بانه تهیه شده است. موضوعاتی که در ادامه خواهید خواهید خواند به شرح ذیل است:

کولرهای آبی گزینه مناسب تری برای مکان های گرم و خشک هستند

- مقایسه هزینه خرید و هزینه اجرایی بین کولر آبی و کولر گازی
- مقایسه مزایای کولر آبی و کولر گازی
- کولرهای آبی با محیط زیست دوست هستند
- نصب کولرهای آبی
- نتیجه گیری

 

مقایسه هزینه خرید و هزینه اجرایی بین کولر آبی و کولر گازی

کولرهای آبی در مقایسه با کولر گازی ارزان ترند. آنها نسبت به کولر گازی حدود 80 تا 85٪ سرمایه نیاز دارند، بنابراین قیمت آنها نسبت به تهویه هوا بسیار ارزان می باشد. برای یک اتاق 100 مربعی، یک کولر آبی مناسب با هزینه ای حدود 000/800 تا 000/200/1 تومان را می شود تهیه کرد در حالی که کولر گازی حدود 000/800/2 تا 000/000/4 تومان هزینه دربردارد.

حتی اگر ما بخواهیم مصرف برق را مقایسه کنیم، کولر آبی مصرف برق 80-90٪ کمتری نسبت به کولر گازی دارند. بعنوان مثال ، 1.5 تن کولر گازی در حدود 1/2 تا 1/5 واحد برق در یک ساعت مصرف می کند، در حالی که یک کولر آبی فقط در حدود 0.2 تا 0.3 واحد برق در ساعت مصرف می کند.

 

مقایسه مزایای کولر آبی و کولر گازی

کولر گازی به شکلی طراحی شده که هوای داخلی اتاق را خنک می کند. کولر گازی هوا را از داخل یک اتاق می گیرند و آن را به درجه حرارت تنظیم شده روی ترموستات کولر گازی می رساند. کولرهای گازی همچنین رطوبت را از هوا حذف می کنند و هوا را خشک می کنند. بنابراین همه چیز، در یک اتاق اتفاق می افتد و هوای تازه ای از محیط خارج در هنگام استفاده از سیستم کولر گازی به داخل خانه انتقال پیدا نمی کند.

کولرهای آبی با محیط زیست دوست هستند

اگر حفظ محیط زیست موضوعی است که شما نگران آن هستید، پس کولرهای آبی بهترین گزینه برای شما هستند. کولرهای آبی از آب به عنوان مبرد استفاده می کنند، در حالی که تهویه مطبوع از CFC ها یا کلروفلوئوروکربن ها استفاده می کند که برای محیط زیست مضر هستند. اگرچه برنامه هایی برای از بین بردن استفاده از CFC ها به عنوان مبرد ها در حال اجرا است، اما اجرای این کار زمان بر است. ساده ترین راه برای حفط محیط زیست استفاده از کولرهای آبی است.

حتی اگر ما برای تولید برق از سوخت کربنی استفاده کنیم، استفاده از کولرهای آبی تبدیل به یک گزینه ی بهتری می شوند، زیرا با استفاده از آنها 80 تا 90٪ نسبت به کولر گازی، برق کمتری مصرف می کنند.

 

نصب کولرهای آبی


در حالی که در مورد کولرهای آبی، هوای مورد نیاز از هوای تازه  محیط بیرون گرفته می شود، خنک می شود و به داخل اتاق انتقال داده می شود. هوای تازه محیط بیرون با برخورد به پوشال های خیس شده، خنک می شود. هنگامی که در تماس با آب روی پد تبخیری قرار می گیرد، هوای داغ داغ خنک می شود. اگرچه هیچ گزینه ای برای کنترل دمای هوا در هوای سرد وجود ندارد، اما همیشه هوای تازه ای را تهیه می کند. با توجه اینکه هوای داغ بیرون با عبور از پوشال ها خنک می شود بنابراین هیچ کنترلی برای دمای کولر وجود ندارد و کولر همیشه هوای تازه را به داخل اتاق انتقال میدهد.

عمومی ترین مکان که مردم کولرهای آبی را نصب می کنند در پست بام یا پشت پنجره یک اتاق است. اما گاهی اوقات شرایطی وجود دارد که نه می توان روی پشت بام نصب کرد و  پنجره مناسبی در یک اتاق وجود ندارد. در صورتی که اتاق شما دارای تراس است، می توانید یک کولر بزرگ را روی تراس قرار دهید و با یک کانال هوای خنک را در همه اتاق ها انتقال دهید. چنین نصبی همچنین باعث کاهش صدا در یک اتاق توسط کولر می شود.

 

نتیجه گیری

اگر در یک منطقه گرم و خشک زندگی کنید، کولر آبی بهترین گزینه است. استفاده از این کولرها نه تنها به کاهش هزینه های برق کمک می کند، بلکه همچنین به بهبود کیفیت هوا در یک اتاق کمک می کند. و در بالایترین مزیت، می توان گفت که به حفظ محیط زیست نیز کمک می کند.// تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

 

 

 

 

 

مطالبی که شاید علاقه داشته باشید بخوانید:

درک چرخه زمانی کولر گازی – تناوبی که کمپروسور خاموش و روشن می شود

چرا کولر گازی خنک نمی کند؟

8 حقیقت در مورد کولر گازی که شما از آن بی اطلاع هستید

کولر گازی اجنرال

کولر گازی ال جی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

محبوب ترین و بهترین نوع کولر گازی در ایران برحسب قیمت و کیفیت

مدهای مختلف کولر گازی و تاثیر آن بر هزینه برق

کولر گازی وستینگ هاوس

کولر گازی وست پوینت بانه

کولر گازی اینورتر و تفاوت آن با کولر گازی غیر اینورتر

کولر گازی با موتور پیستونی بهتر است یا روتاری؟ انواع کمپروسورهای کولرگازی

کولر گازی هیتاچی

رادیاتور مسی در کولر گازی در مقابل رادیاتور آلومینیومی

قیمت کولر گازی ۱۲ هزار ال جی

قیمت کولر گازی 30000 ال جی

قیمت کولر گازی ال جی 24000

قیمت کولر گازی ال جی 30000

قیمت کولر گازی اجنرال 18000

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip