مد سرمایش سریع (Quick Cool) در کولر گازی به سرعت خنک نمی کند

کد خبر: 398    تاریخ: سه شنبه، ۵ دي ۱۳۹۶ - ساعت ۰۱:۰۰:۰۹    بازدید: 146

پس از طی ساعاتی در محیط گرم بیرون، اکثر مردم می خواهند اتاق خود را به سرعت خنک کنند. کاری که اکثر مردم انجام می دهند این است که آنها در کولر گازی خود را روشن و روی مد سرمایش سریع (Quick Cool) قرار می دهند و تصور می کنند که اتاق خیلی سریعتر خنک می شود. اما آیا واقعا حالت سریع (Quick Cool) اتاق را به سرعت خنک می کند؟ آیا وقتی کولر گازی را در حالت و مد سریع قرار می می دهید کمپروسور کولر گازی سریعتر اجرا می شود؟ نه اینگونه نیست. پس چرا این مد، مد سرمایش سریع نامیده می شود؟ عمدتا به این دلیل است که در این حالت کولر گازی در پایین ترین درجه حرارت و با بالاترین سرعت فن کار می کند. ا ین مقاله به کوشش فروشگاه کولر گازی بانه تهیه شده است. (صحبت ما در مورد برند های مختلف کولر گازی است ازجمله کولر گازی ال جی ، کولر گازی اجنرال ، کولر گازی میتسوبیشی و ...) موضوعاتی که در ادامه خواهید خواهید خواند به شرح ذیل است:

 

- کولر گازی برای میزان ظرفیت خنک سازی مشخصی طراحی شده است
- نقش ترموستات در فرایند خنک کنندگی
- مد عادی در مقابل مد سرمایش سریع
- چرا در حالت سرمایش سریع احساس می شود که خنک کنندگی سریعتر می شود؟

 مد سرمایش سریع (Quick Cool) در کولر گازی به سرعت خنک نمی کند

کولر گازی برای میزان ظرفیت خنک سازی مشخصی طراحی شده است

هنگامی که ما کولر گازی ای را خریدیم، ما به دنبال ظرفیت خاصی از کولر گازی هستیم. ظرفیت کولر گازی ظرفیت خنک کنندگی کولر گازی خود را واحد BTU نشان می دهد. BTU واحد اندازه گیری گرما است و ظرفیت کولر گازی به توان حذف مقدار مشخصی از گرما در یک ساعت می گویند. همانطور که توان کولر گازی تغییر نمی کند (مگر اینکه شما یک کولر گازی تکنولوژی اینورتر خریداری کنید)، میزان حذف گرما توسط کولر گازی تغییری نخواهد کرد. بنابراین مهم نیست که چه تنظیماتی در سیستم کولر گازی انجام می دهید، میزان گرمایی که کولر گازی از اتاق می گیرد ثابت باقی خواهد ماند.

 

نقش ترموستات در فرایند خنک کنندگی

ترموستات کولر گازی تضمین می کند که کمپرسور کولر گازی هنگامی که دمای اتاق به سطح تنظیم شده در کولر گازی رساند خاموش شود. بنابراین اگر یک کولر گازی گرما را به میزان مشخصی از اتاق بگیرد و دمای اتاق را به سطح مورد نظر برساند، ترموستات کمپرسور کولر گازی را خاموش می کند تا خنک شدن بیشتر اتفاق نیفتد. ترموستات نظارت بر دمای اتاق را حفظ می کند و در صورتی که دمای اتاق مجددا بالاتر از سطح تنظیم شده برسد، دوباره به کمپرسور کولر گازی فرمان می دهد تا اجرا شود تا اتاق دوباره خنک شود و درجه حرارت در سطح تنظیم شده نگه داشته شود.

 

مد عادی در مقابل مد سرمایش سریع

تفاوت حالت عادی و حالت سرمایش سریع در تنظیم دما در کولر گازی و سرعت فن است. کمپرسور با همان سرعت کار می کند و گرما را از اتاق به یک میزان (بر اساس ظرفیت کولر گازی) می گیرد. هنگامی که کولر گازی را در حالت سرمایش سریع تنظیم می کنید، برای رساندن اتاق به دمای پایین، کولر گازی کمی بیشتر کار می کند (یا برق بیشتری مصرف می کند). اما این کار را به سرعت انجام نمی دهد. زمانی که کولر گازی برای رسیدن به 16 درجه صرف میکند (به عنوان دمایی که در حالت سرمایش سریع تنظیم شده است) همیشه بیشتر از زمان لازم برای رسیدن به دمای 24 درجه می باشد (دمای مطلوب اتاق که ممکن است در حالت عادی تنظیم شود).

 

چرا در حالت سرمایش سریع احساس می شود که خنک کنندگی سریعتر می شود؟

همه چیز در ذهن است اکثر کولر گازی ها در مدت زمان 4-5 دقیقه (در صورت ظرفیت کولر گازی به درستی خریداری شده باشد) به سطح تنظیم شده (درجه حرارت در ترموستات) برسد.مدت زمانیکه طول می کشد از 24 درجه تا 16 درجه برسد، به سختی چند دقیقه طول می کشد. و فقط به این دلیل که 16 درجه بسیار سردتر از 24 درجه است، به نظر می رسد که اتاق به سرعت خنک شده است. و این موضوع بیشتر احساس می شود، وقتی که سرعت فن کولر گازی در حالت سرمایش سریع بالاتر است.

تنظیم کولر گازی در مد سرمایش سریع موجب می شود مصرف برق بسیار بیشتری را نسبت حالت نرمال که معمولا روی دمای 24 درجه است مصرف کند. بنابراین بهتر است اگر نگران صورت حساب های برق بالا هستید از تنظیم کولر گازی روی مد سرمایش سرع پرهیز کنید.

 

مطالبی که شاید علاقه داشته باشید بخوانید:

درک چرخه زمانی کولر گازی – تناوبی که کمپروسور خاموش و روشن می شود

چرا کولر گازی خنک نمی کند؟

8 حقیقت در مورد کولر گازی که شما از آن بی اطلاع هستید

کولر گازی اجنرال

کولر گازی ال جی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

محبوب ترین و بهترین نوع کولر گازی در ایران برحسب قیمت و کیفیت

مدهای مختلف کولر گازی و تاثیر آن بر هزینه برق

کولر گازی وستینگ هاوس

کولر گازی وست پوینت بانه

کولر گازی اینورتر و تفاوت آن با کولر گازی غیر اینورتر

کولر گازی با موتور پیستونی بهتر است یا روتاری؟ انواع کمپروسورهای کولرگازی

کولر گازی هیتاچی

رادیاتور مسی در کولر گازی در مقابل رادیاتور آلومینیومی

قیمت کولر گازی ۱۲ هزار ال جی

قیمت کولر گازی 30000 ال جی

قیمت کولر گازی ال جی 24000

قیمت کولر گازی ال جی 30000

قیمت کولر گازی اجنرال 18000

 

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip