8 دلیل خرابی کمپروسور کولر گازی که قابل پیشگیری می باشد

کد خبر: 395    تاریخ: دوشنبه، ۴ دي ۱۳۹۶ - ساعت ۰۰:۵۴:۲۸    بازدید: 434

 

شماری از مسائل وجود دارد که باعث توقف کولر گازی می شود. خوشبختانه، خیلی از این مشکلات خیلی حاد نیستند، مشکل می تواند فقط اتصال ضعیف یک سیم باشد که موجب از کار افتادن کولر گازی میشود. یا ممکن است فیلتر هوای کولر گازی مسدود بشده باشد که مانع جریان هوا به کمپروسور کولر گازی میشود.

از سوی دیگر، هنگامی که کولر گازی شما دچار مشکل می شود، شما یک مشکل بزرگ برای سرویس اضطراری کولر گازی پیدا خواهید کرد و احتمالا یک هزینه بزرگ در پیش روی خود خواهید داشت. کمپرسور یک مولفه حیاتی و گران در کولر گازی است، و هنگامی دچار خرابی شود، ممکن است مجبور شوید هزینه زیادی را بابت خرید یک کمپروسور دیگر برای کولر گازی خود صرف کنید.

8 دلیل خرابی کمپروسور کولر گازی که قابل پیشگیری می باشد

کمپرسور چیست؟

کمپرسور کولر گازی اغلب به عنوان قلب سیستم کولر گازی نامیده می شود. به چند دلیل می توان این عنوان را درست دانست:

 -   
کمپرسور کولر گازی یکی از اجزای کلیدی است که کولر گازی بدون آن قادر به کارکردن نیست.
 -   کمپرسور کولر گازی معمولا بسیار خوب و سالم کار می کند و اگر تا قبل از عمر مفید آن (10 تا 12 سال) دچار خرابی شود، احتمالا به خاط یک سری دلایلی پیش می آید که  اغلب قابل پیشگیری است.
 -    خرابی کمپرسور کولر گازی، گران است و گاهی اوقات غیرممکن است که آنرا حل کنیم.
 -    همانطور که قلب شما خون را در بدن شما به گردش در می آورد، کار کمپرسور فشرده سازی گاز مبرد و انتقال آن در کولر گازی است تا گرما و رطوبت را از هوا حذف کند.

حالا که متوجه شدید که چرا وجود کمپرسور کولر گازی حیاتی و ضروری است، بیایید نگاهی به برخی از دلایلی که می تواند باعث خرابی کمپرسور کولر گازی شود باندازیم و اینکه چگونه شما می توانید از آنها اجتناب کنید.

 

مسائلی باعث خرابی کمپرسور کولر گازی می شوند


1) رادیاتورهای کثیف

هنگامی که گرد و غبار، میان دندانه ها و لوله های رادیاتور کندانسور ایجاد می شود، کولر گازی نمی تواند حرارت کافی را از سیستم اخراج کند و مجبور است دائما کار کند تا فضای اتاق را خنک کند. افزایش فشار و دما می تواند باعث اورهد  و متوقف شدن کمپرسور کولر گازی شود.


2) لوله های مسدود شده

هنگامی که لوله های حاوی گاز مبرد مسدود شده باشد یا دچار آسیب شده باشد اولین چیزی که احساس می کنید این است که کولر گازی خنک کنندگی کافی را ندارد. اگر مشکل حل نشود، یک بار دیگر . افزایش فشار و دما می تواند باعث اورهد  و متوقف شدن کمپرسور کولر گازی شود.

 

3) کمبود گاز مبرد کولر گازی

اگر لوله های مبرد در کولر گازی  شما سوراخ یا دارای شکاف باشد، گاز مبرد کولر گازی دفع میشود. پس از مدتی، سطح آن بسیار کم می شود که کمپرسور کولر گازی باید سخت تر کار کند تا مبرد را پمپاژ کند تا فضای شما را خنک کند. این افزایش فشار می تواند در نهایت منجر به توقف کمپرسور کولر گازی شود.


4)  سایز نامناسب لوله های کولر گازی

اگر لوله مبرد شما دچار نشتی شده باشد و نیاز به جایگزینی داشته باشد، مطمئن شوید که یک تکنسین کولر گازی با تجربه ، این کار را انجام می دهد. لوله ای که برای کولر گازی بیش از حد بزرگ یا کوچک است می تواند باعث توقف نابهنگام کمپرسور کولر گازی شود.


5) مبرد بسیار زیاد

اگر یک فرد کم تجربه روی کولر گازی کار کند و گاز مبرد اضافی را در کولر گازی شارژ کند یا گاز مبرد اشتباهی  را به کولر گازی اضافه کند، می تواند یک اشتباه مرگبار برای کمپرسور کولر گازی باشد.


6) مشکلات برقی

عیوب الکتریکی می تواند منجر به ایجاد خرابی جدی کمپرسور و یا قطعات قسمت های دیگر شود. اگر شما یک کمپرسوری را دارید که دچار مشکلات این چنینی شده است، مطمئن شوید که تکنسین حرفه ای را برای رفع آن به خدمت گرفته اید. اگر او آن مشکل را پیدا کند، و بصورت کامل رفع نکند مشکل الکتریکی باعث ایجاد آسیب در تمام سیستم کولر خواهد شد.

اما مشکلات الکتریکی اغلب به راحتی قابل پیشگیری هستند، زمانی که کارشناس با تجربه ای کولر گازی شما را بازرسی می کند: قبل از اینکه کولر گازی دچار آسیب جدی شود، سیم کشی های آسیب دیده، فیوزها و کنداکتورهای خراب را می بیند و تعمیر می کند.
 

7)  وجود آلاینده ها در کولر گازی

گرما و فشار بالا در یک کولر گازی، بدون توجه مکان هایی که کولر گازی قرار دارد (خارج از منزل، در پشت بام ها، در تراس ها) می تواند آلاینده های زیادی را ایجاد کند که می توانند باعث آسیب رساندن به کولر گازی شوند. ازجمله می توان هوا، رطوبت، خاک، غبار، برگ، دوده، اسید، و حتی پرنده ها و آفت را نام برد.
 

8) روغن روان کننده نامناسب و ناکافی

برای مقایسه بیشتر کمپروسور کولر گازی با قلب انسان، روغن روان کننده کمپروسورکولر گازی را مانند خون در بدن خود تصور کنید. اگر روغن روان کننده کافی نباشد، کولر گازی نمی تواند به درستی کار کند و انواع مشکلات را شامل می شود، از جمله از کار افتادن کمپرسور کولر گازی. هنگامی که کولر گازی توسط سرویس کار حرفه ای سرویس می شود، او سطوحی را که باید روغن کاری شود و وضعیت پمپ روغن را برای جلوگیری از این مشکلات بررسی خواهد کرد.


با سرویس کمپرسور کولر گازی خود را با مراقبت پیشگیرانه ای نسبت به کولر گازی خود داشته باشید.

هنگامی که مراقبت خوبی از کولر گازی خود دارید،کولر گازی نیز با خنک کردن خوب و کافی ، مراقبت خوبی از شما خواهد داشت. این بدان معنی است که کولر گازی شما حداقل دو بار در سال توسط یک سرویس کار معتبر کولر گازی سرویس شود. اطمینان حاصل کنید که یک شرکت ارائه دهنده خدمات را با تکنسین های متخصص و با تجربه را  انتخاب می کنید. به این ترتیب شما می دانید که آنها دارای تخصص برای شناسایی و جلوگیری از مشکلات کولر گازی هستند که می تواند باعث جلوگیری از خرابی کمپرسور کولر گازی شود.// تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip