نگهداری از کولر گازی و راهنمایی عملی برای صرفه جویی در انرژی

کد خبر: 385    تاریخ: سه شنبه، ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ساعت ۰۰:۱۸:۵۳    بازدید: 139

 

 

 

یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از اینکه شما در فصل تابستان صرفه جویی در مصرف برق را داشته باشید ، این است که مطمئن شوید که کولر گازی شما به خوبی کار می کند. و برای این که این امر اتفاق بیفتد، بسیار مهم است که مطمئن باشید که سیستم کولر گازی به درستی نگهداری می شود و قبل از هر تابستان بخوبی سرویس می شود و به شکل خوبی کار می کند. پس از نصب، ما به شدت تلاش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که کولر گازی به شکلی خوبی کار کند و فقط از یک سرویس کار را هنگامی که کولر گازی نتواند کار کند، استفاده می کنیم. اما یک سیستم کولر گازی که به درستی نگهداری نشده است، می تواند هزینه های برق شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد. این مقاله به کوشش فروشگاه کولر گازی بانه تهیه شده است. (صحبت ما در مورد برند های مختلف کولر گازی است ازجمله کولر گازی ال جی ، کولر گازی اجنرال ، کولر گازی میتسوبیشی و ...) موضوعاتی که در ادامه خواهید خواهید خواند به شرح ذیل است:

1- چیزهایی که در هنگام نصب سیستم کولر گازی باید به آن دقت کنید

2- نگهداری کولر گازی و راهنمای عملی

نگهداری از کولر گازی و راهنمایی عملی برای صرفه جویی در انرژی

 

چیزهایی که در هنگام نصب سیستم کولر گازی باید به آن دقت کنید

 

1)اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای نصب، تعمیر و نگهداری و سرویس کولر گازی در جایی که شما تصمیم به نصب کورل گازی دارید، وجود داشته باشد. اگر کولر گازی در یک فضای کوچک نصب شده باشد، تعمیر و نگهداری دشوار خواهد بود و می تواند صورتحساب برق شما را افزایش دهد. اطمینان حاصل کنید که تعویض فیلترها و تمیز کردن آنها به آسانی انجام می شود.

2)مهم است که کمپروسور کولر گازی را در یک مکان سایه دار نصب کنید. قسمت شمالی یا شرقی خانه برای نصب و راه اندازی کولر گازی بهترین مکان است بطوری که نور آفتاب مستقیما به کمپسور نمی تابد.

 

 

نگهداری کولر گازی و راهنمای عملی

 

1) اطمینان حاصل کنید که فیلترهای کولر گازی را قبل از شروع  فصل تابستان تمیز کنید. فیلترهای کثیف بر جریان هوای موجود در کولر گازی تأثیر می گذارند و در نتیجه باعث می شود که کولر گازی برق بیشتری مصرف کند تا هوای گرم داخل را انتقال دهد. اگر درباره نحوه تمیز کردن فیلتر آگاهی ندارید، می توانید با یک سرویس کار کولر گازی تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد.

2) به صورت دوره ای گاز مبرد را تعویض کنید و کندانسور را تمیز کنید تا کولر گازی موثرتر کار کند. شما می توانید از یک سرویس کار حرفه ای برای انجام این کار استفاده کنید.

3) تنظیمات کولر گازی را بررسی کنید و مطمئن شوید که دریچه هوا بسته است. دریچه هوا برای انتقال هوای بیرون به داخل اتاق استفاده می شود. اما چون کولر گازی با خنک کردن هوای محیط داخلی کار می کند، باز بودن دریچه هوا ، باعث می شود هوا را از خارج به داخل اتاق انتقال دهد و کولر گازی باید بیشتر کار کند تا محیط اتاق را خنک کند.

4) لامپ ها، کامپیوترها، تلویزیونها و تمام وسایل الکترونیکی نوری گرما تولید می کنند. اطمینان حاصل کنید که این دستگاه ها هنگام استفاده نکردن خاموش هستند، در غیر این صورت می توانند بار کولر گازی را افزایش دهند. در واقع لامپ های قدیمی گرمای زیادی را ایجاد می کنند و می توانند میزان برق مصرف شده توسط کولر گازی را افزایش دهند.

5)  حفظ عایق درست اتاق که کولر گازی در آن نصب شده است مهم است. اطلاعات بیشتر درباره عایق بندی در قسمت عایق بندی وب سایت ما موجود است.

6) نگه داشتن کولر گازی در دمای ایده آل 24-25سانتی گراد برای صرفه جویی در مصرف برق و انرژی موثر است.


7)  چراغ ها، کامپیوترها، تلویزیون ها و دیگر دستگاه های تولید کننده گرما را در نزدیکی ترموستات کولر گازی قرار ندهید، زیرا این کار بر عملکرد مناسب ترموستات کولر گازی تأثیر می گذارد و باعث می شود که کندانسور هوا یشتر کار کند و برق بیشتری مصرف کند.

8)  استفاده از یک پنکه سقفی به همراه کولر گازی کمک می کند تا بار کولر گازی کاهش پیدا کند. مقاله ما را در " پنکه سقفی بار کولر گازی را کم می کند " چک کنید که در آن توضیحات بیشتری را ارائه می دهد.

9)  اگر شما یک کولر گازی بسیار قدیمی دارید که مرتبا نیاز به تعمیر دارد، بهتر است آن را با کولر گازی جدیدی عوض کنید بخصوص یک کولر گازی کم مصرف. هزینه خرید یک کولر گازی جدید تر از هزینه تعمیر و نگهداری یک کولر گازی قدیمی که برق زیادی نیز مصرف می کند، بسیار ارزان تر است.

نگهداری و سرویس یک کولر گازی به خوبی می تواند برق مصرفی را ذخیره کند و می تواند کمک زیادی به کاهش هزینه های برق شما کند. پس قبل از تابستان آینده اطمینان حاصل کنید که کولر گازی خودتان را در شرایط خوبی راه اندازی می کنید.

 

 

 

مطالبی که شاید علاقه داشته باشید بخوانید:

درک چرخه زمانی کولر گازی – تناوبی که کمپروسور خاموش و روشن می شود

چرا کولر گازی خنک نمی کند؟

8 حقیقت در مورد کولر گازی که شما از آن بی اطلاع هستید

کولر گازی اجنرال

کولر گازی ال جی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

محبوب ترین و بهترین نوع کولر گازی در ایران برحسب قیمت و کیفیت

مدهای مختلف کولر گازی و تاثیر آن بر هزینه برق

کولر گازی وستینگ هاوس

کولر گازی وست پوینت بانه

کولر گازی اینورتر و تفاوت آن با کولر گازی غیر اینورتر

کولر گازی با موتور پیستونی بهتر است یا روتاری؟ انواع کمپروسورهای کولرگازی

کولر گازی هیتاچی

رادیاتور مسی در کولر گازی در مقابل رادیاتور آلومینیومی

قیمت کولر گازی ۱۲ هزار ال جی

قیمت کولر گازی 18000 ال جی

قیمت کولر گازی ال جی 24000

قیمت کولر گازی ال جی 30000

قیمت کولر گازی اجنرال 12000

قیمت کولر گازی اجنرال 18000

برای کاهش مصرف برق کولر گازی های غیر موثر قدیمی را با کولر گازی های جدید کم مصرف جایگزین کنید

// تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

 

 

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip