پنکه سقفی بار کولر گازی را کم می کند

کد خبر: 384    تاریخ: دوشنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۱۱:۴۳    بازدید: 547

 

 

یک باور عمومی وجود دارد که پنکه سقفی نباید همراه با کولر گازی استفاده شود. استدلالی هم که وجود دارد این است که پنکه سقفی هوای گرم را به سمت پایین هدایت می کند و بنابراین افزایش بار در کولر گازی را افزایش می دهد. این باور تا حدی اشتباه است، اما آنچه که مردم فراموش می کنند این است که پنکه سقفی می توانند نسیمی را ایجاد کنند که مردم در اتاق احساس راحتی و خنکی کنند. با استفاده از پنکه سقفی، شما می توانید ترموستات کولر گازی را بدون کاهش راحتی، 2 تا 4 درجه بالا ببرید. افزایش دمای تنظیم شده در کولر گازی می تواند باعث افزایش چشمگیر هزینه های برق شما شود.

پنکه سقفی بار کولر گازی را کم می کند

اگر شخصی هستید که به علت استفاده از کولر گازی از نگران هزینه بالای برق هستید، پنکه سقفی می توانند برای شما صرفه جویی مصرف برق را به همراه داشته باشد. پنکه سقفی هوای داخل اتاق را به جریان درمی آورد، به جای اینکه بخواهد آن هوا را به محیط بیرون خارج کند هوای بیرون را به داخل اتاق منتقل کند. پنکه سقفی هوای گرم  را به سمت پایین هدایت می کند و هوای گرم در اطراف اشیاء زیر آن را حذف می کنند. یک پنکه سقفی هوا را خنک نمی کند بلکه فقط هوا را در اطراف شما حرکت می دهد که به تبخیر رطوبت از روی پوست شما کمک می کند و احساس خنکی می کنید.

این مقاله به کوشش فروشگاه کولر گازی بانه تهیه شده است. (صحبت ما در مورد برند های مختلف کولر گازی است ازجمله کولر گازی ال جی ، کولر گازی اجنرال ، کولر گازی میتسوبیشی و ...) موضوعاتی که در ادامه خواهید خواهید خواند به شرح ذیل است:

 

- آزمایشات انجام شده توسط تیم فروشگاه کولر گازی بانه

- نتیجه گیری از آزمایش

 

 

آزمایشات انجام شده توسط تیم فروشگاه کولر گازی بانه

 

وقتی که ما برای اولین بار این مقاله را نوشتیم، بیشتر اطلاعاتی که در مورد این موضوع  دردست داشتیم، از تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه های مختلف بود. اما پس از آن دریافت چندین نظر از خوانندگان که بیان داشتند که با این نتیجه گیری موافق نبودند، ما تصمیم گرفتیم آزمایشات را خودمان انجام دهیم تا نتایج را تایید کنیم و نتایج را ارائه دهیم:

  - ابتدا برق مصرفی کولر گازی را در دمای 22 درجه سانتیگراد بدون پنکه سقفی اندازه گیری کردیم. سیستم کولر گازی با اندازه 1.4 واحد برق در یک ساعت مصرف کرد.
  -  سپس مصرف برق کولر گازی را با دمای 26 درجه سانتیگراد با پنکه سقفی که در روی حالت تند کار می کرد، اندازه گیری کردیم.  میزان خنکی راحتی که ما به دست آوردیم همان چیزی بود که ما در دمای 22 درجه بدون پنکه سقفی در آن قرار داشتیم. در این آزمایش سیستم کولر گازی 1 واحد برق در یک ساعت مصرف کرد.
   - سپس دوباره مصرف برق را در دمای 26 درجه سانتیگراد بدون پنکه سقفی اندازه گیری کردیم. سیستم کولر گازی 0.8 واحد برق در یک ساعت مصرف کرد.

 

 

سناریو

میزان مصرف برق

22 درجه بدون پنکه سقفی

1.4 واحد

26 درجه با پنکه سقفی

1 واحد

26 درجه بدون پنکه سقفی

0.8 واحد

 

 

(لطفا توجه داشته باشید که اعداد بالا درشرایط تستی و آزمایشی دستگاه به دست آمده است. اعداد دقیق تر ممکن است برای سایر کولر گازی ها هوا متفاوت باشند)

 

نتیجه گیری از آزمایش

 

پس از انجام آزمایش، به نتایج زیر رسیدیم:

    
مصرف برق با استفاده از پنکه سقفی کاهش می یابد، در صورتی که دمای کولر گازی به گونه ای روی دمای بالاتری تنظیم شود که راحتی و خنکی مطلوب را فراهم کند.
    اگر پنکه سقفی با کولر گازی در همان دمای تنظیم شده ای استفاده شود که پیشتر بدون پنکه روی کولر گازی تنظیم کرده بودید، تأثیر مخالف می گذارد و مصرف برق بیشتر می شود.
    تنظیم دمای 26 درجه روی کولر گازی بدون پنکه سقفی برای کسانی که نزدیک کولر گازی نشسته اند میزان راحتی مطلوبی را فراهم می کند. اما اگر افراد دور از کول رگاز ینشسته باشند، گردش هوا با استفاده از پنکه موجب می شود که هر کس در هر جای اتاق راحت باشد زیرا کل اتاق به دلیل گردش هوا، خنک می شود.
    استفاده از پنکه سقفی یک انتخاب شخصی است، برخی ممکن است دوست نداشته که وزش باد را مستقیم روی صورت خود احساس کنند. در چنین مواردی، مردم باید از تصمیم خود برای تنظیم دمای کولر گازی تبعیت کنند و سعی کنند آن را در دمایی تنظیم کنند که راحتی و خنکی مطلوبشان را فراهم کند.

با یک پنکه سقفی، می توانید با اندازه 3 تا 4 درجه سانتیگراد احساس خکی بیشتری کنید، بنابراین اگر آن را همراه با یک کولر گازی استفاده کنید، بار کولر گازی با نگه داشتن آن در دمای بالاتر کاهش می یابد. در هوای نسبتا گرم، پنکه سقفی حتی می توانند به شما اجازه می دهند از استفاده دائم کولر گازی اجتناب کنیددوش گرفتن قبل از خواب و سپس خوابیدن به همراه روشن بود یک پنکه سقفی هزینه برق شما بشدت کاهش می شدهد. بنابراین پنکه سقفی میتوانند به طور قابل توجهی در کاهش بار کولر گازی کمک کنند.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید پنکه سقفی مردم را خنک می کند نه اتاق را. بنابراین آنها جایگزین برای کولر گازی نیستند. آنها فقط با کمک به تبخیر عرق و یا آب بدن شما به شما کمک می کنند که احساس خنکی کنید. بنابراین نگه داشتن پنکه سقفی برای خنک کردن اتاق استفاده نمیشود.

همچنین توصیه می شود از پنکه با گرید انرژی پایین استفاده کنید که در حدود 45  وات برق مصرف می کنند در مقایسه با پنکه  های قدیمی (با مصرف بالا) که در حدود 75 وات برق مصرف می کنند. اندازه گیری درست سایز پنکه نیز بسیار مهم است تا آن را کارآمد نگه دارد و اندازه های زیر باید اعمال شود:

اندازه اتاق و اندازه پنکه پیشنهاد شده

اندازه پنکه (میلیمتر)

اندازه اتاق (متر مربع )

900

کمتر از 7

1050

7 تا 10

1200

10 تا 12

1400

12 تا 14

بیشتر از 1400

بیشتر از 14

 

پنکه سقفی بار کولر گازی را کم می کند

 

مطالبی که شاید علاقه داشته باشید بخوانید:

درک چرخه زمانی کولر گازی – تناوبی که کمپروسور خاموش و روشن می شود

چرا کولر گازی خنک نمی کند؟

8 حقیقت در مورد کولر گازی که شما از آن بی اطلاع هستید

کولر گازی اجنرال

کولر گازی ال جی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

محبوب ترین و بهترین نوع کولر گازی در ایران برحسب قیمت و کیفیت

مدهای مختلف کولر گازی و تاثیر آن بر هزینه برق

کولر گازی وستینگ هاوس

کولر گازی وست پوینت بانه

کولر گازی اینورتر و تفاوت آن با کولر گازی غیر اینورتر

کولر گازی با موتور پیستونی بهتر است یا روتاری؟ انواع کمپروسورهای کولرگازی

کولر گازی هیتاچی

رادیاتور مسی در کولر گازی در مقابل رادیاتور آلومینیومی

قیمت کولر گازی ۱۲ هزار ال جی

قیمت کولر گازی 18000 ال جی

قیمت کولر گازی ال جی 24000

قیمت کولر گازی ال جی 30000

قیمت کولر گازی اجنرال 12000

قیمت کولر گازی اجنرال 18000

برای کاهش مصرف برق کولر گازی های غیر موثر قدیمی را با کولر گازی های جدید کم مصرف جایگزین کنید

// تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip