کولر گازی با پمپ حرارتی می تواند برای گرمایش زمستان استفاده شود و در مصرف برق صرفه جویی شود

کد خبر: 375    تاریخ: جمعه، ۵ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۲۳:۳۷:۱۳    بازدید: 240

 

مناطق زیادی در کشورمان وجود دارد که، زمستان های سرد و تابستان های گرمی را هر سال تجربه می کنند. برای مقابله با چنین شرایط شدید آب و هوایی ای، اکثر مردم هم کولر گازی و سیستم های گرمایشی را  خرید می کنند. این نه تنها تعداد لوازم خانگی را در یک خانه افزایش می دهد، بلکه باعث افزایش قابل توجه مصرف برق در تابستان و زمستان می شود. کولرهای گازی به دلیل داشتن یک ترموستات (که درجه حرارت را کنترل می کنند) نسبت به سیستم های گرمایشی که برق زیادی را در حین کار مصرف می کنند، کمتر برق مصرف می کنند. اگر فردی هستید که به دنبال رفع مشکل مصرف برق بالا توسط سیستم های گرمایشی اتاق هستید، کولر گازی های جدید با پمپ گرمایشی که هم سرمایش و هم گرمایش را فراهم می کند می تواند جایگزینی مناسب برای صرفه جویی در مصرف برق شما باشد.

کولر گازی با پمپ حرارتی می تواند برای گرمایش زمستان استفاده شود و در مصرف برق صرفه جویی شود

 

این مقاله به کوشش فروشگاه کولر گازی بانه تهیه شده است. مطالبی که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت:

- عملکرد پمپ های حرارتی در کولر گازی
- محدودیت پمپ های حرارتی در کولر گازی
- نتیجه گیری

 

عملکرد پمپ های حرارتی در کولر گازی

یک سیستم کولر گازی در حالت معمول گرما را از داخل اتاق می گیرد و آن را به محیط خارج منتقل می کند. اگر شما نزدیک قسمت بیرونی کولر گازی ایستاده باشید، خواهید دید که هوای اطراف گرم است. پمپ گرمایشی دقیقا به شکل بر عکس عمل می کند و گرما را  از خارج می گیرد و به محیط داخل انتقال می دهد. اساسا چرخه سرمایش برعکس می شود. عملکرد واحد داخلی و خارجی کاملا برعکس می شود، بنابراین می تواند گرما را از خارج دریافت و اتاق را گرم کند. این نوع عملکرد، برق کمتری را مصرف می کند، زیرا برق برای تولید گرما استفاده نمی شود (همانند دستگاه های گرمایشی منزل)، تنها برای انتقال گرما از خارج به داخل اتاق استفاده می شود. بطوری که در هر کولر گازی، پمپ های گرمایشی می تواند تا 30-40٪ کارایی بیشتری نسبت به دستگاه های گرمایشی (بسته به اندازه و نوع استفاده) داشته باشند.

امروزه بسیاری از برند های کولر گازی دارای مدل هایی هستند که می توانند هم گرمایش و هم سرمایش را داشته باشند. این مدل هایی که دارای پمپ گرمایشی هستند که می توانند در زمستان بسیار مفید باشند. مزیت این کولر گازی ها این است که درست مانند سیستم های کولر گازی معمولی، دارای یک ترموستات هستند که این اطمینان را حاصل می کند که اتاق به دمای مطلوب و بهینه برسد. همانند کولر گازی های معمولی، اگر این نوع کولر گازی ها ترموستات نداشته باشند، ممکن است بیش از حد اتاق را گرم کنند، که نه تنها وضعیت خوبی را ایجاد نمی کنند ، بلکه از برق زیادی مصرف می کنند.

 

محدودیت پمپ های حرارتی در کولر گازی

پمپ های حرارتی می توانند در مناطقی که دمای زمستان بیش از 4 درجه سانتیگراد است به خوبی کار کند، اما در مناطقی که درجه حرارت پایین تر از 4 درجه سانتیگراد باشد، کارایی خوبی ندارد. این به این دلیل است که در این وضعیت آب یخ می زند و باعث انسداد جریان هوا می شود. در چنین مواردی یک بخاری الکتریکی می تواند گزینه بهتری باشد.

 

نتیجه گیری

کولر گازی با پمپ های گرمایشی از برق برای انتقال گرما از خارج به داخل اتاق استفاده می کند که بسیار کارآمدتر از استفاده از برق برای تولید گرما است.مزیت  استفاده از ترموستات،  باعث کنترل دمای محیط می شود و این نوع کولر گازی می تواند میزان مصرف برق را نسبت به بخاری الکتریکی به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این نوع کولر گازی نه تنها صرفه جویی در مصرف برق را به همراه دارد بلکه باعث می شود شما از خرید وسایل گوناگون گرمایش برای منزل خلاص شوید. بنابراین اگر در جایی زندگی می کنید که زمستان های سرد و تابستان های گرم را دارا می باشد و شما قصد خرید یک کولر گازی جدید را دارید، به مدل هایی که سیستم سرمایشی و گرمایشی را باهم دارند، فکر کنید.

//تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

 

 

مطالبی که شاید علاقه داشته باشید بخوانید:

درک چرخه زمانی کولر گازی – تناوبی که کمپروسور خاموش و روشن می شود

چرا کولر گازی خنک نمی کند؟

8 حقیقت در مورد کولر گازی که شما از آن بی اطلاع هستید

کولر گازی اجنرال

کولر گازی ال جی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

محبوب ترین و بهترین نوع کولر گازی در ایران برحسب قیمت و کیفیت

مدهای مختلف کولر گازی و تاثیر آن بر هزینه برق

کولر گازی وستینگ هاوس

انواع سیستم های تهویه مطبوع و کولرهای گازی

کولر گازی وست پوینت بانه

کولر گازی اینورتر و تفاوت آن با کولر گازی غیر اینورتر

کولر گازی با موتور پیستونی بهتر است یا روتاری؟ انواع کمپروسورهای کولرگازی

کولر گازی هیتاچی

رادیاتور مسی در کولر گازی در مقابل رادیاتور آلومینیومی

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip