انواع سیستم های تهویه مطبوع و کولرهای گازی

کد خبر: 361    تاریخ: سه شنبه، ۷ شهريور ۱۳۹۶ - ساعت ۲۳:۴۵:۱۵    بازدید: 320

انتخاب بهترین سیستم مرکزی تهویه مطبوع و کولر گازی

در مجموع 4 نوع سیستم تهویه مطبوع وجود دارد:

سیستم های داکت اسپلیت:

متداولترین نوع سیستم تهویه مطبوع در منازل می باشد  که در یک محفظه قرار می گیرد. که سیستم خنک کننده گرما و رطوبت را از محیط خانه میگیرد. در بیرون از خانه یک جعبه فلزی شامل بخش کنداسور است که گرما را به بیرون منتقل می دهد و قسمت کمپروسور که گاز مبرد را بین دو کوئل انتقال می دهد.

اجزای داخلی کولر گازی به شبکه ای از کانال ها متصل می شود و یک فن هوای سرد داخل کولر را به محیط انتقال می دهد.

از نظر اقتصادی این نوع سیستم برای منازل مناسب تر است چرا که با نصب یک موتور مرکزی می تواند از از کانال کولر گازی انتقال سرمایش برقرار شود.

پمپ های حرارتی:

پمپ های حرارتی نوعی از سیستم های سپیلت سنتی می باشد. در طی فصل تابستان ایندستگاه حرارت را از داخل منزل گرفته و به محیط بیرون انتقال می دهد و در فصل زمستان با ایجاد گرما محیط خانه را گرم می نماید. به همین دیل، پمپ های حرارتی می تواند برای سرمایش و گرمایش در مناطق معتدل استفاده شود. با این حال چون پمپ های حرارتی در زمانی که دمای هوای برای مدت طولانی زیر صفر باشد خوب کار نمی کند، برای مناطق سردسیر مناسب نیست.

پکیج های مرکزی:

پکیج های مرکزی واحد تبرید، کندانسور و کمپروسور را در یک واحد ترکیب کرده است. این سیستم معمولا روی پشت بام یا قطعه بتونی در نزدیکی فنداسیون قرار می گیرد. کانالهایی از دورن سقف و دیوار عبور می کند هوای داخل خانه را خارج و هوای سرد را وارد خانه می کنند. این نوع سیستم تهویه مطبوع (کولر های گازی) در ساختمان های کوچک تجاری نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که با مجموعه ای از کویل های گرم یا یک کوره گاز طبیعی ترکیب شده، نیاز به یک کوره جداگانه در داخل ساختمان را از بین می برد. وقتی این سیستم کویل حرارتی و یا مخزن گاز طبیعی ترکیب شده نیاز به یک مخزن جداگانه در داخل ساختمان از بین می رود.

کولرهای اسپلیت گازی (اسپیلت گازی):

کولرهای گازی اسپلیت (اسپیلت) می تواند انتخاب خوبی برای خانه هایی باشد که کانال کشی ندارد. کولرهای گازی اسپلیت ترکیبی از یک کمپرسور در فضای باز و یک کندانسور با یک یا چند پنل در داخل ساختمان است. این پنلها بر روی دیوار نصب شده و دارای مجرهای متصل بهم می باشد. لوله های مسی واحد های داخلی و خارجی را به هم متصل می کنند و مایع میان آنها را انتقال می دهد. هر پنل داخلی در یک اتاق جداگانه نصب شده است و آن اتاق را خنک می کند تقریبا مشابه کولرگازی پنجره ای.ارائه شده توسط فروشگاه کولر گازی بانه

انواع سیستم های تهویه مطبوع و کولرهای گازی

 

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

 

مطالبی شاید علاقه داشته باشید بخوانید:

8 حقیقت در مورد کولر گازی که شما از آن بی اطلاع هستید

کولر گازی اجنرال

کولر گازی ال جی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

محبوب ترین و بهترین نوع کولر گازی در ایران برحسب قیمت و کیفیت

مدهای مختلف کولر گازی و تاثیر آن بر هزینه برق

کولر گازی وستینگ هاوس

انواع سیستم های تهویه مطبوع و کولرهای گازی

کولر گازی وست پوینت بانه

کولر گازی اینورتر و تفاوت آن با کولر گازی غیر اینورتر

کولر گازی با موتور پیستونی بهتر است یا روتاری؟ انواع کمپروسورهای کولرگازی

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip