استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

کد خبر: 3    تاریخ: جمعه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۳۹:۲۹    بازدید: 2457

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

هزینه برق استفاده از کولر گازی

وقتی در تابستان دمای هوا افزایش می یابد و گرما طاقت فرسا می شود، برای در امان بودن از گرمای شدید میزان مصرف برق کمتر مورد توجه قرار می گیرد. طبق گزارشات اداره برق، داخل کشور هر سالانه مردم برای خنک کردن دمای منزل هزینه بیشتری را پرداخت می کنند که در حدود 22% می باشد. برای اطلاعات بیشتر مقاله " توان مصرفی برق کولر گازی 30000 " را مطالعه کنید.

هزینه برق معمول

براساس یک تخمین، برای مصرف حدود 6 ساعت در روز مصرفی حدود 900 کیلووات بر ساعت در طول یک ماه را دربرخواهد داشت. که فرضا با یک هزینه 500 تومانی برای هر کیلو وات بر ساعت حدودا مبلغ 45000 تومان هزینه برق را در پی خواهد داشت.

مفهوم کیلووات ساعت

کیلووات ساعت یک واحد استاندارد اندازه گیری برق است که به معنی مصرف 1000 وات انرژی برق در مدت زمان یک ساعت است. برای محاسبه این که یک کولر گازی در یک ساعت چقدر برق مصرف می کند به میزان وات مصرفی روی لیبل دستگاه یا دفترچه رهنما نگاه کنید. برای مثال 1000 وات برای یک کولر گازی یک کیلووات در ساعت برق مصرف می کند. به منظور مقایسه یک لامپ 60 واتی به میزان 06/0 (60 تقسیم بر 1000) کیلووات در ساعت برق مصرف میکند.

توان و ظرفیت کولر گازی

برای انتخاب ظرفیت مورد نظر کولر گازی برای خرید باید به مساحت اتاق، نحوه عایق بندی دیوارها، سقف و کفپوش و آفتابگیر بودن یا نبودن اتاق توجه کرد. برای مثال، برای یک اتاق 10 تا 15 متری که عایق بندی خوبی دارد و در معرض تابش نور آفتاب نیست، یک کولر گازی با توان 6600 که میزان مصرف آن 1,934 وات است، نیاز است. اما برای همین اتاق با تابش مسقیم نور آفتاب و بدون عایق کولر گازی ای با توان بالاتر نیاز است.

کاهش هزینه ها

یک ترموستات قابل برنامه ریزی می تواند هزینه مصرف برق را، اگر ما آن روی بالاترین دمایی که میخواهید تنظیم کنید چه در زمانی که مشغول کار هستید و چه در حال خواب، کاهش دهد. درجه ای را که شما برای کولر گازی تنظیم میکنید باید ممناسب دامای بیرون باشد. مثلا اگر دمای بیرون 40 درجه است شما باید روی 38 درجه تنظیم کنید. در مدت روز کولر گازی را زوشن و شبها که هوای خنک تر است خاموش کنید تا هزینه شما کاهش پیدا کند. زمانی که قصد خرید کولر گازی را دارید حتما برچسب رده انرژی آن دقت کنید، تا بتونید یک کولر گازی با مصرف انرژی پایین را خریداری کنید.تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

 

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

 

مطالبی شاید علاقه داشته باشید بخوانید:

توان مصرفی برق کولر گازی 30000

8 حقیقت در مورد کولر گازی که شما از آن بی اطلاع هستید

کولر گازی اجنرال

کولر گازی ال جی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

محبوب ترین و بهترین نوع کولر گازی در ایران برحسب قیمت و کیفیت

مدهای مختلف کولر گازی و تاثیر آن بر هزینه برق

کولر گازی وستینگ هاوس

انواع سیستم های تهویه مطبوع و کولرهای گازی

کولر گازی وست پوینت بانه

کولر گازی اینورتر و تفاوت آن با کولر گازی غیر اینورتر

کولر گازی با موتور پیستونی بهتر است یا روتاری؟ انواع کمپروسورهای کولرگازی

کولر گازی هیتاچی

رادیاتور مسی در کولر گازی در مقابل رادیاتور آلومینیومی

 

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip