تفاوت های کولر گازی اورجینال و تقلبی

کد خبر: 2300    تاریخ: دوشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۳۲:۴۱    بازدید: 116

تشخیص کولر گازی های تقلبی از کولر گازی های اصلی

با توجه به بازار پر تقاضای خرید کولر گازی در تابستان، همچنین نرخ مناسب و منطقی کولر گازی در بازار مرزی بانه، افراد زیادی متقاضی خرید کولر گازی از بازار مرزی بانه هستند. با این وجود امکان سردرگمی خریداران حین انتخاب و طی مراحل خرید، به دلیل وجود تعداد زیاد فروشندگان و نرخ متفاوت کولر گازی و بعضا نرخ نامتعارف آن وجود دارد.

عموما مشتریان توانایی تشخیص اصل یا تقلبی بودن کولر گازی ندارند. در این مقاله سعی داریم به مهم ترین شیوه های شناخت کولر گازی اورجینال از فیک اشاره کنیم.

                                                                        تفاوت های کولر گازی اورجینال و تقلبی

شناخت اصلی بودن کولر گازی به وسیله 2 روش اساسی صورت می گیرد:

  1. مشخصات فنی کولر گازی

  2. برق کولر گازی

شناخت اصلی بودن کولر گازی به وسیله مشخصات فنی:

تولید کنندگان برای اینکه بتوانند اطالاعات کلی از محصول خود به مشتریان ارائه دهند،بر روی دستگاه های تولید شده برچسب هایی مبنی بر اطلاعات دستگاه نظیر:نام ،مدل،میزان مصرف برق و غیره نصب میکنند.کولر گازی هم از این قاعده مستثنی نبوده.هرچند به دلیل کمبود آب و انرژی برق در سال های گذشته تولید کنندگان کولر گازی اقدام به تولید کولر گازی های اینورتر یا همان کم مصرف  کرده اند .به همین دلیل در برچسب های کولر گازی علاوه بر موارد بالا مواردی همچون نوع اینورتر بودن و گاز استفاده شده در کولر گازی را عنوان میکنند.ما میتوانیم با استفاده از این اطلاعات تا حدودی تفاوت کولر گازی اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم.

شناخت اصلی بودن کولر گازی به وسیله مقدار مصرف برق:

یک راه دیگر جهت شناخت اصلی بودن کولرگازی، میزان برق مصرفی آن دستگاه است. به صورتی که مقدار برق مصرفی، در یک کولر گازی کم  مصرف اورجینال، به میزان قابل توجهی از یک کولر گازی تقلبی کمتر است.

برای مثال کولر گازی که از گاز r22  استفاده شده هیچوقت نمیتواند اینورتر باشد یا دارای گرید انرژی a+++  باشد.و یا اینکه جریان کولر گازی 30000 اینورتر دی سی حداقل 7 آمپر است ولی در بعضی موارد دیده میشود که این عدد  3.5 یا 4 آمپر نوشته شده است  که این نشانه تقلبی بودن و غیر واقعی بودن آن است

آیا از روی پنل و یا کارتن کولر گازی میتوان فهمید کولر گازی اصلی است یا تقلبی؟

تشخیص اصلی یا تقلبی بودن کولر گازی از روی کارتن و پنل آن ممکن نیست. زیرا شرکت های اصلی تولید کننده کولر گازی هر ساله مدل های جدیدی از محصول خود با سبک و ظاهری جدید ارائه می کنند و تنوع ظاهری در پنل های کولر گازی زیاد است. حتی در برخی موارد شرکت تولید کننده کولر گازی در تولید یک مدل کولر گازی در دو سال متوالی، غیر از تغییرات فنی و ارتقا آن، تغییرات ظاهری در پنل آن مدل هم ایجاد می کند. با توجه به این مطلب، وجود تنوع ظاهری در یک مدل کولر گازی امری طبیعی می باشد.

همین  وضعیت عدم شناخت اصل یا تقلبی بودن کولر گازی از روی پنل، در مورد شناخت اصل یا تقلبی بودن کولر گازی از روی کارتن نیز وجود دارد. بعضا گفته می شود که کولر گازی تقلبی دارای کارتنی سالم و کولر گازی اصل دارای کارتنی صدمه دیده و مستعمل است که به صراحت میتوان این موضوع را رد کرد. دلیل این موضوع نیز آن می باشد که شرکت های تولید کننده کولر گازی اصلی، کارتن هایی با کیفیت بالا و مرغوب را جهت عرضه محصول خود تهیه می نمایند که هر چند تا محل عرضه محصول فاصله زیادی را طی کند، ولی به دلیل تهیه شدن از متریال مرغوب دچار تغییر شکل نشده و همچنان ظاهر سالم خود را حفظ می نماید.//تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

مطالبی مرتبط با کولر گازی:

کولر گازی اجنرال

کولر گازی ال جی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

کم مصرف ترین کولر گازی جهان

دلایل چکه کردن آب از پنل کولر گازی

محبوب ترین و بهترین نوع کولر گازی در ایران برحسب قیمت و کیفیت

مدهای مختلف کولر گازی و تاثیر آن بر هزینه برق

کولر گازی وستینگ هاوس

انواع سیستم های تهویه مطبوع و کولرهای گازی

کولر گازی وست پوینت بانه

کولر گازی اینورتر و تفاوت آن با کولر گازی غیر اینورتر

کولر گازی با موتور پیستونی بهتر است یا روتاری؟ انواع کمپروسورهای کولرگازی

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip