گرمایش و سرمایش کولر گازی

کد خبر: 2297    تاریخ: يكشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۲:۲۷:۱۶    بازدید: 48

نحوه گرمایش و سرمایش در کولر گازی

در این مقاله ما قصد داریم تا نحوه کار کرد کولر گازی در حالت سرمایش و گرمایش را بیان کنیم.شاید برای خیلی از شماها این سوال پیش آمده باشد که چگونه کولر گازی عمل گرمایش را انجام میدهد.در ابتدا نحوه سرمایش کولر گازی را بیان می کنیم سپس به نحوه گرمادهی کولر گازی می پردازیم.

قبل از هر چیزی باید بدانید که نحوه عملکرد کولر گازی مانند عملکرد یخچال میباشد به طوری که با فشرده سازی گاز و سرد شدن آن عمل سرمادهی انجام میشود قبل اینکه این مقاله را مطالعه بفرمایید مطلب اجزا تشکیل دهنده کولر گازی و نحوه عملکرد آنها را بخوانید که بتوانید به راحتی با اصطلاحاتی که در مطلب میخوانید ارتباط برقرار کنید.

                                                                                                    گرمایش و سرمایش کولر گازی

سرمایش در کولر گازی

گاز مبردی که در کمپرسور موجود است با فشاری که کمپرسور وارد میکند به سمت کندانسور هدایت میشود و در کندانسور با از دست دادن گرما به مایع تبدیل میشود.سپس گازی که به صورت مایع تبدیل شده از کندانسور به وسیله شیر انبساط که در اصطلاح به لوله مویی معروف  است به سمت اواپراتور منتقل میشود.این نکته حائز اهمیت است که به هنگام عبور از لوله مویی دچار افت فشار میشود وبه حالت مایع و گاز در می آید.

زمانیکه گاز در فضای اواپراتور قرار میگیرد با تاثیر گرفتن از دمای محیط ،مجددا تبدیل به گاز شده و سرد میشود.و طبعا سرمای خود را به لوله های اواپراتور منتقل میکند.حالا لوله های اپراتور سرد شده است . باتوجه به این که فن پنل کولر گازی در مجاور لوله های اواپراتر است،وقتی فن کار میکند سرمای لوله های اپراتور را به داخل محیط هدایت میکند و باعث سرد شدن اتاق می شود.در حین اینکه فن سرما دهی را انجام میدهد کمپرسور هوای گرم را مکش میکند و دائما این سیکل در حال انجام است

گرمایش در کولر گازی:

عملکرد کولر گازی در حالت گرمایش شبیه به عملکرد آن در حالت سرمایش است.فقط با این تفاوت که گاز از طریق یک شیر چهار طرفه مستقیما به سمت اواپراتور هدایت شده(لوله مویی حذف میشود) لوله های اواپراتور را گرم میکند.

در حالت گرمایش سیکل فوق از طریق یک شیر چهارطرفه تغییر نموده و گاز مبرد گرم شده در کمپرسور، مستقیما به سمت اواپراتور رفته و در آنجا با از دست دادن گرمای خود باعث گرم شدن لوله های اواپراتور و در نتیجه گرم شدن محیط می شود.

راه اندازی حالت گرمایش در کولر گازی

برای اینکه حالت گرمایش را راه اندازی کنید کافیست با استفاده از دکمه MODE بر روی ریموت حالت HEAT را فعال کنید و اینکه در نظر داشته باشید بعد از قرار دادن در این حالت ممکن است تقریبا ده دقیقه طول میکشد که گرما را دریافت کنید.

تهیه شدن در کولر گازی بانه

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

مطالب مرتبط با کولر گازی ارزان:

کولر گازی اجنرال

کولر گازی ال جی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

کم مصرف ترین کولر گازی جهان

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip