تاثیر آسمان در بهبود عملکرد کولر گازی

کد خبر: 2296    تاریخ: يكشنبه، ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۲۲:۴۶    بازدید: 44

چگونه آسمان باعث افزایش بازدهی کولر گازی می شود؟

شاید برای شما این سوال عجیب باشد که به چه شکلی آسمان می تواند بازدهی انرژی کولر گازی را افزایش دهد.ما در فروشگاه کولر گازی بانه قصد داریم که این موضوع را برای شما تشریح کنیم.

طبق تحقیقات جدید مراکز تخصصی بین المللی روی پنل های سقفی،به این نتیجه دست یافتند که با استفاده از تابش خورشید میتوان میزان بهره وری کولر گازی را افزایش داد.

نحوه کار این نوع پنل ها تقریبا شبیه آبگرمکن های خورشیدی است .در آبگرمکن های خورشیدی سیستم به این صورت است که  تابش خورشید باعث گرم شدن مایع درون دستگاه شده و فرایند گرما سازی شکل میگیرد.ولی در کولر گازی های با پنل سقفی فرایند به نوعی عمل شود که عمل خنک سازی شکل بگیرد

                                                                                        تاثیر آسمان در بهبود عملکرد کولر گازی

دانشمندان در پی ساخت سقف های هوشمندی بودند که بتوانند با استفاده از آن گرمای خارج شده از محیط را به طور چشمگیری کاهش دهند که باعث کاهش مصرف انرژِی شود.در نهایت محققان توانستند به نتایج شایانی دست پیدا کنند.درآخرین دستاوردی که در این زمینه به دست آمد توانستند پنل های با صفحاتی بازتابنده طراحی کنند که میتواند 97% از نور خورشید را دفع کند.طبعا این یک دست آورد بزرگ در این صنعت به شمار میرود.

نحوه عملکرد کولر های گازی با پنل سقفی

تقریبا تمام سطوح مصنوعی و طبیعی حداقل 5٪ از حرارت خورشیدی را جذب می کند. حتی بهترین رنگ های سقف سفید به طور معمول بیش از 10٪ گرمای خورشید را جذب می کنند.یک سطح نقره ای کاملا مسطح میتواند بهترین عملکرد را داشته باشد .اما سطوح نقره ای خود به تنهایی در شرایط محیطی عمر زیادی ندارند. با استفاده از مواد پلاستیکی در سطح بالای صفحه نقره ای توانستند این مشکل را حل کنند

عملکرد این فناوری بسیار روشن و ساده است.به این صورت که گرمای مایع دستگاه با استفاده از این سیستم و به همراه گرمای دفع شده توسط صفحات نقره ای دفع شده و به سمت بالا هدایت می شود و باعث خنک شدن مایع درون کولر گازی می شود.این عمل به فرایند چرخش هوای خنک در کولر گازی کمک کرده و باعث میشود کندانسور فشار کمی را برای خنک کردن متحمل شود که این خود باعث کاهش مصرف انرژی میشود.

                                                                         تاثیر آسمان در بهبود عملکرد کولر گازی


این نوع پانل ها به راحتی می توانند بر روی سیستم های تهویه مطبوع موجود نصب شوند و در نهایت صرفه جویی در هزینه ها در بلندمدت به دلیل کاهش مصرف انرژی. با مدل سازی عملکرد سیستم خود، محققان استنفورد محاسبه می کنند که این پانل ها می تواند هزینه های تهویه مطبوع را 21٪ کاهش دهد.

قابل توجه دوستان عزیز:این فناوری در مرحله آزمایش های تکمیلی است و این نوع کولر های گازی هنوز به تولید انبوه نرسیده اند.با توجه به افزایش تقاضای کولر گازی که در مقاله گرم شدن کره زمین کاملا توضیح دادیم و با توجه به افزایش نیاز به برق،امیدواریم در آینده ای نزدیک این نوع از کولر گازی ها به راحتی در دسترس قرار بگیرد.

 

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

مطالب مرتبط با کولر گازی ارزان:

کولر گازی اجنرال

کولر گازی ال جی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از کولر گازی چقدر هزینه برق دارد؟

کم مصرف ترین کولر گازی جهان

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip