دلایل چکه کردن آب از پنل کولر گازی

کد خبر: 2247    تاریخ: دوشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۲:۳۱:۵۴    بازدید: 137

چرا از کولر گازی آب چکه می کند؟

قبل از اینکه دلایل چکه کردن آب کولر گازی را بررسی کنیم لازم است که بدانیم این آب از کجا آمده و با چه سیستمی خارج می شود که در ادامه به صورت مفید و مختصر ارائه می شود.

رطوبت هوا: همانطور که میدانیم رطوبت هوا به بخار موجود در هوا گفته می شود که با چشم قابل رویت نیست.این بخار با تغییر دما خود را به صورت مایع نشان می دهد.شما حتما کنار دریا رفته اید و به چشم این پدیده طبیعی را در بدن خود حس کرده اید وقتی که به مدت زیاد کنار دریا باشین بخار تمام وسایل و بدن شما را تحت تاثیر خود قرار داده و به صورت عرق روی پوست شما احساس می شود.

کولر گازی چگونه بخار را به آب تبدیل می کند:

نحوه کار کولر گازی به این صورت است که فن کویل بخار محیط را به خود جذب کرده و با توجه به سرد بون کویل بخار را به آب تبدیل کرده و به وسیله آب راهه آن را از کولر خارج می کند

                                                                                    دلایل چکه کردن آب از پنل کولر گازی

مواردی  که باعث میشود مایع تولید شده توسط فن کویل از پنل خارج شود:

۱بسته شدن آب راهه یا همان ناودانی

زمانی که ناودانی کولرگازی به هر شکلی بسته شده باشد  آب داخل آن جمع شده و از ناودانی کولر سرریز کرده و از زیر پنل تخلیه می شود.

۲قرار دادن لوله تخیلیه  در جای نامناسب و رعایت نکردن شیب برای خروج آب

یکی از دلایل مهمی که در آبریزش کولر گازی بسیار دیده می شود این است که لوله تخلیه  به‌ عناوین‌ مختلف مسدود می‌شود.در نظر داشته باشید که آب خارج شده از کولر گازی بدون هیچ فشاری تولید میشود و این به این معنی است که اگر به هر دلیلی لوله تخلیه بسته باشد باعث سرریز شدن از پنل می شود.

مواردی که باعث میشود لوله تخلیه بسته شود

  * تا خوردن : زمانی که لوله یا شیلنگ تخلیه تاخورده باشد.

  * مسدود شدن لوله تخلیه  : در بیشتر مواقع لجن که حاصل ادغام گرد و خاک و اب است باعث بسته شدن لوله تخبلیه می شود.

  * سرریزکردن ظرفی که لوله درون آن قرار گرفته: اگر لوله تخلیه را درون ظرفی قرار داده اید توجه داشته باشید که اگر ظرف پر شود و با توجه به این که تخلیه آب بدون فشار بوده سرریز کرده و از پنل تخلیه می شود

  * عدم رعایت شیب :  شیلنگ تخلیه باید دارای شیب مناسب باشد، اگر به هر دلیلی این شیب در نصب رعایت نشود یا بعداً از بین برود تخلیه آب با مشکل مواجه خواهد شد .

 

3  . عایق نبودن لوله کولر گازی

یکی دیگر از علل شایع آبریزش کولر گازی عایق نبودن لوله‌های آن خصوصاً لوله‌های زیر یونیت داخلی است که باعث ریزش آب می‌شود حالا می‌پرسید چطور؟

لوله‌های کولر گازی مخصوصاً لوله برگشت یا لوله گاز یا همان لوله ضخیم‌تر کولرگازی بسیار خنک است و اگر با عایق  کاملا پوشانده نشود باعث ریزش آب از پنل می شود.

تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

 

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

مطالبی که شاید مد نظر شما باشد:

 

 

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip