نحوه شستشوی پنل کولر گازی

کد خبر: 2246    تاریخ: پنجشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۲۶:۵۳    بازدید: 86

چرا باید کولر گازی را سرویس کنیم:

زمانیکه به خرداد ماه نزدیک میشویم کم کم احساس گرما به ما دست میدهد و موقع استفاده از وسایل سرمایشی مانند کولر گازی میرسد.وقتی بعد از چند ماه کولر گازی را روشن میکنیم انتظار داریم که مثل سال گذشته سرمای مطلوب و مد نظر ما را داشته باشد که در اکثر مواقع اینگونه نیست.

خوب، وقت آن رسیده که بدانیم هروسیله سرمایشی گرمایشی بعد از مدتی استفاده نیاز به سرویس دارد تا بتوان بیشترین بازدهی را از آن دریافت کرد.

یکی از راه هایی که با حداقل هزینه میتوان انجام داد شستشوی پنل داخلی کولر گازی است که امروز قصد داریم آن را به شما آموزش دهیم به طوریکه خودتان به راحتی آن را انجام دهید.امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

نکته مهم:زمانیکه قصد دارید هر وسیله برقی را سرویس کنید حتما از قطع جریان برق مطمئن شوید زیرا ممکن است خسارت جبران ناپذیری را متحمل شوید

برای قطع جریان برق کولر گازی بسته به نوع اتصال از روش های زیر استفاده کنید:

1-دوشاخه ای که به پنل است را از پریز برق بکشید.

2-فیوزی که مسقیما به کولر گازی وصل است را قطع کنید.

 

مراحل شستشوی پنل کولر گازی:

1-شستشوی فیلتر

برای سرویس پنل داخلی ابتدا محفظه بیرونی پنل را باز کرده و فیلتر های موجود در پنل را بیرون بکشید و آنها را با آب پر فشار به صورت کامل شستشو کنید به شکلی که هیچ گرد وغبار ویا پرزی رو آن مشاهده نکنید.

                                                                                             نحوه شستشوی پنل کولر گازی

2-تمیز کردن سنسورداخلی:

سنسور داخی یکی از قطعات مهم هر کولر گازی است که وظیفه آن چک کردن دمای محیط اتاق و فرمان دادن برای روشن یا خاموش شدن دستگاه میباشد.به دلیل اینکه از حساسیت بالایی برخوردار است باید همیشه تمیز نگه داشته شود زیرا کثیف بودن آن موجب میشود که در اتومات کردن کولر گازی مشکل ایجاد شود.بعد از اینکه فیلتربیرون کشیده شد سنسور را جدا کرده و آن را تمیز کنید.

                                                                                           نحوه شستشوی پنل کولر گازی

3-شستن کویل(توری) پنل داخلی

نوبتی هم باشه نوبت شستن کویل هستش :) .کویل وسیله توری مانندی هست که در زیر فیلتر قرار دارد و ارتباط مستقیم با محیط دارد و باید تمیز  باشد که بتواند به راحتی سرما را به محیط داخل انتقال دهد. روش شستشوی کویل به این صورت است که با استفاده از وسیله شبیه به آب پاش سطح کویل را کاملا مرطوب کنید و سپس با استفاده از یک برس مویی به آرامی به سطح آن بکشید. با این کار کویل به سادگی تمیز میشود.

                                                                                       نحوه شستشوی پنل کولر گازی

توجه کنید:ممکن است پنل کولر گازی شما در محیطی مانند فست فود و یا آشپزخانه باشد در اینصورت قطعا کویل کولر گازی شما چرب بوده و با آب به آسانی پاک نمیشود

برای تمیز کردن این چربی ها شما میتوانید از مایع گاز پاک کن که همه جا قابل خرید هست روی سطح کویل اسپری کنید و بعد ازچند دقیقه با استفاده از آب آن را تمیز کنید.همچنین شما میتوانید با استفاده بخار شور این کار را انجام دهید. //تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

                                                                                          نحوه شستشوی پنل کولر گازی

 

مطالب مرتبط با کولر گازی:

جدیدترین ها

ویژه ها

وبلاگ های تازه

Tool tip