مطالب مفید درباره اسپلیت
تفاوت کولرهای گازی با يخچال
تنها تفاوت عملکرد کولرهای گازی اسپلیت با یخچال های خانگی و ویترینی در چند مورد زیر است:
1- وجود شير اتوماتیک (اکسپنشن والو) در مدار لوله کشی و عملکرد آن
2-وجود دو پنکه که یکی از آنها باعث خنک شدن می شود و دیگری جریان هوای آزاد را از لابلای لوله های سردشده اواپراتور عبور داده و بصورت هوای خنک بداخل اطاق مسکونی و مورد نظر جریان می دهد. (برخی از کولرها دارای یک پنکه با پره های مخصوص می باشند.)
3- موتور کمپرسور کولرگازی قویتر از یخچال می باشد و نیز طول و قطر لوله های کندانسور و اواپراتور بگونه ای محاسبه می شود که انجام عمل ترموستات، باعث یخ زدگی لوله های اواپراتور نشود که بدین منظور ترموستات کولرهای گازی حساس تر و دقیق تر از يخچالها می باشد.

نقشه و دياگرام سیم کشی برق کولر
سیم کشی برق در يخچالهای خانگی و ویترینی بسیار مشابه کولرهای گازی است که تنها دارای دو تفاوت می  باشند:
1- وسایل برقی موجود در کولرهای گازی به علت بزرگی کمپرسور و حجمی بودن بوبین  های آن (از نظر کلفتی سیم  پیچ  ها)، مصرف برق بیشتری دارند.
۲- در کولرهای گازی فقط یک موتور پنکه (fan) وجود دارد که از نظر سیم کشی با یخچال کمی فرق دارد. یک رشته سیم برق کولر به زمین متصل می  شود و دو رشته دیگر به پایه تقسیم برق (ترمينال) و سوئیچ متغير وصل می  شود. از ترمینال یک رشته سیم به نقطه C کمپرسور و یک رشته به بوبین اصلی موتور پنکه وصل می  شود و نیز مانند برق يخچال از کمپرسور، یک رشته سیم به یک طرف خازن وصل می  شود. از نقطه S کمپرسور یک رشته سیم به نقطه ۳ اورلود و از سوی دیگر اورلود، یک رشته سیم به یکی از نقاط ترموستات متصل می شود. از طرف دیگر ترموستات یک سیم به نقطه ۲ سوئيچ متغير متصل و در قسمت پنکه نیز یک رشته سیم از قسمت موتور آن (برای جلوگیری از صدمات و خرابی قطعات) به زمین متصل می  شود.

کولر گازی بانهخرید کولر گازی اسپلیت کم مصرف در بانه/آدرس:شهربانه ،پاساژ خیام،فروشگاه کولر گازی حبیبی

/images/animated-telephone-image-0023.gif  09187675210 

فرم ورود

فرم ثبت نام

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.