مطالب مفید درباره اسپلیت

درک چرخه زمانی کولر گازی و تناوبی که کمپروسور خاموش و روشن می شود

عملکرد یک سیستم کولر گازی چیست؟

عملکرد اصلی یک سیستم کولر گازی عبارتند از:

-حفظ درجه حرارت به سطح مورد نظر.
-کنترل رطوبت در داخل اتاق (رطوبت زدایی)
-گردش هوا مناسب

سیستم کولر گازی با توجه به دمای تنظیم شده روی ترموستات، دمای مطلوب را ایجاد می کند. کمپرسور کولر گازی روشن می شود و تا زمانی که درجه حرارت اتاق به همان دمای تنظیم شده کاهش پیدا کند، روشن باقی می ماند. هنگامی که درجه حرارت اتاق به درجه مورد نظر رسید، کمپرسور خاموش می شود تا دمای اتاق دوباره افزایش یابد. این روشن شدن و خاموش شدن کمپرسور یک چرخه کولر گازی را تعیین می کند. این مطلب در ادامه شرح داده شده است.

چرخه زمانی کولر گازی چیست؟

چرخه زمانی کولر گازی مقدار زمان کار کمپروسور کولر گازی برای حفظ دمای اتاق برابر با دما تنظیم شده روی ترموستات است. اگر دمای ترموستات در مقایسه با دمای اتاق خیلی پایین تر تنظیم شده باشد، کمپرسور باید مدت زمان بیشتری را برای کاهش دمای اتاق، کار کند، بنابراین چرخه زمانی افزایش می یابد. به عبارت دیگر، اختلاف زیاد دما بین دمای اتاق و دمای ترموستات، باعث افزایش چرخه زمانی خواهد شد و برعکس.

عوامل موثر بر چرخه زمانی چیست؟

- مصرف برق: یک سیستم کولر گازی در لحظه روشن شدن کمپرسور، مقدار زیادی برق مصرف می کند. این میزان برق مصرفی بسیار بیشتر از برق مصرفی کولر گازی ای است که حین اجرای مداوم (چرخه های طولانی) مصرف می شود. از این رو، لازم نیست که یک کولر گازی با چرخه های کوتاه مصرف انرژی کمتری نسبت به یک کولر گازی با چرخه های طولانی داشته باشد.

- رطوبت: درجه مطلوب هوا به قابلیت رفع رطوبت کولر گازی بستگی دارد. این قابلیت افزایش می یابد به شرطی که چرخه زمانی کولر گازی افزایش یابد. یک کولر گازی با چرخه های مکرر خاموشی نمی تواند رطوبت را از اتاق خارج کند. بنابراین، چرخه  زمانی بلند، قابلیت رفع رطوبت هوا را افزایش می دهد. به طور معمول، کولر گازی با توان کمتر نسبت به اندازه اتاق نسبت به کولر گازی های با توان بیشتر، رطوبت زدایی بسیار بهتری دارند، زیرا دارای چرخه های زمانی طولانی مدت هستند.

- کارایی: همان طور که در بالا ذکر شد، یک کولر گازی انرژی زیادی را در زمان استارت کردن مصرف می کند. بنابراین، دوره های کوتاه مکرر بر کارایی کولر گازی اثر می گذارد. از سوی دیگر، کارایی کولر گازی با افزایش مدت زمان هر چرخه (یعنی چرخه های طولانی اجرا) بهبود می یابد.


کارایی "برق مصرفی" (kbtu / kWh)  هنگامی که چرخه کولر گازی طولانی تر می شود، بهبود می یابد. مصرف انرژی کل کاهش می یابد، زیرا در زمان توقف کولر گازی، زمان طولانی تر بین دو سیکل اجرا بوجود می آید.


- راحتی:  کولر گازی ای که برای مدت زمان طولانی اجرا می شود، به تدریج درجه حرارت اتاق را تغییر می دهد، در نتیجه، افزایش تدریجی سطح راحتی را شاهد هستیم. با این حال، اگر کولر گازی طوری طراحی شده که به سرعت به دمای تنظیم شده برسد، منجر به تغییرات ناگهانی (کاهش) در درجه حرارت می شود و به دنبال آن سطح راحتی کمتری خواهیم داشت. همچنین، چرخه های کوتاه تر، به حذف رطوبت بهتر کمک نمی کند، بنابراین باعث سطح راحتی کمتری می شود.

بنابراین، در این نوع کولر گازی ها، چرخه زمانی کوتاه توصیه نمی شود.

اندازه ایده آل کولر گازی و چرخه زمانی ایده آل چقدر است؟

هیچ چرخه زمانی ایده آلی برای کولر گازی به طور کامل وجود ندارد، و چرخه زمانی ایده آل کولر گازی بستگی به ظرفیت خنک کنندگی کولر گازی و دمای اتاق و رطوبت آن دارد. به طور معمول، می بایست چرخه 10 تا 20 دقیقه ای بسته به شرایط محیطی می تواند مناسب باشد.

معمولا، از آنجا که یک کولر گازی با ظرفیت بالاتر، توان خنک کنندگی بیشتری دارد، چرخه کوتاهتری را اجرا می کند. بنابراین، استفاده از یک کولر گازی با ظرفیت بالاتر توصیه نمی شود. در عین حال، یک کولر گازی با ظرفیت پایین تر ممکن است قادر به تولید مقدار مورد نیاز از خنکی و راحتی نیست. از این رو لازم است کولر گازی با اندازه مناسب و با چرخه زمانی بهینه را انتخاب کنید.

بطور خلاصه ، باید از استفاده چرخه زمانی بسیار کوتاه و استفاده از کولر گازی با ظرفیت بالاتر اجتناب شود. اندازه مناسب کولر گازی و چرخه زمانی بهینه، ویژگی های کلیدی برای تعیین کارایی بهینه کولر گازی می باشد.

ما فروشنده کولر گازی به قیمت بانه در تهران هستیم. البته با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش. با توجه به اصل بودن اجناس وارداتی و معتبر بودن برندهای کولرگازی، ما نگرانی از بابت گارانتی آنها نداریم و حتی از این قضیه استقبال هم می کنیم. فروشگاه کولر گازی حبیبی در بانه در زمینه فروش کولر های گازی ایستاده و پنجره ای ارائه دهنده خدمات تخصصی با نیروهای کارازموده و مجهز برای تجهیزات روز در حال خدمات رسانی به همشهریان گرامی میباشد که تمام تلاش این گروه ارائه خدمات به بهترین نحو ممکن برای فروش کولر گازی بانه به همه شهر های ایران است که بصورت تخصصی و سریع و به موقع با کمترین سطح اتلاف وقت مشتری میباشد.کولر های گازی پنجره ای قابلیت نصب پشت حفاظ پنجره ساختمان ها را دارد و یا میتوان با ایجاد شکاف روی درب آکاردئونی نصب شده روی بلکن ها و پنجره ها به راحتی کولر را روی درب و پنجره جا داد.هدف ما جلب رضایت مشتری و انجام سریع و تخصصی امورات فروش و نصب کولر گازی میباشد تمام سعی ما این است که با تجهیزات به روز و تخصصی خدمات تاسیسات را به همشهریان ارائه دهیم.

کولر گازی بانهخرید کولر گازی اسپلیت کم مصرف در بانه/آدرس:شهربانه ،پاساژ خیام،فروشگاه کولر گازی حبیبی

/images/animated-telephone-image-0023.gif  09187675210 

فرم ورود

فرم ثبت نام

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.